Bitcoin on instrument, mida tahaksid kõik omada, sest see on “raha” mis kasvab nagu lollidemaa rahapuu. Bitcoini lõpp tuleb aga ilmselt kiire ja valus. See ei tule valus mitte selle raha loojatele ega suurtele investoritele aga selle buumi maksavad kinni need inimesed, kellele jääb kätte mingi kogus krüptoraha aga millega pole midagi peale hakata, sest seda ei taha keegi osta, selle eest pole midagi osta ning krüptoraha soetamiseks või kaevandamiseks kulutatud raha on läinud tuulde.
Täna on bitcoin valdavalt kasutuses kui investeerimisinstrument. Praktiline krüptoraha kasutus praktiliselt puudub. Kuna krüptoraha hind ja käive kasvab meeletu kiirusega, siis on küsimus selles, millal tuleb see murdepunkt, kus hind hakkab veelgi kiiremini kukkuma. Me täna veel ei tea, kas see päev oli 17.detsember 2017, kui bitcoini hind saavutas taseme 19 000 usd ja pärast mida on hind olnud üpris kiires langustrendis.
Bitcoin on tänaseks kaasa toonud tohutu ostuhulluse, krüptoraha soetamisse on paigutatud tohutud summad ning iga päev kulutakse meeletu kogus arvutiressurssi ning elektrienergiat. Erineva ressursi kulu bitcoinile on olnud meeletu. Keegi peab selle hulluse kinni maksma, sest bitcoin iseenesest ei anna majandusele mingit lisaväärtust tagasi, mis tähendab, et selline püramiidskeem ei saa kesta lõputult. Bitcoini kukkumist aga ei peata miski.